HRVATSKA PORAŽENA U ŠVEDSKOJ: Modrić i suigrači sada se moraju vaditi protiv Portugala

Hrvatska nogometna reprezentacija ugrozila je ostanak u elitnom razredu Lige nacija nakon što je u susretu petog kola skupine 3 u Solni izgubila od Švedske sa 1-2. Golove za Švedsku zabili su Dejan Kuluševski (36) i Marcus Danielson (45+2), koji je u 82. minuti pogodio i u vlastitu mrežu za 2-1.Fenix-magazin

Hrvatska je u Švedsku doputovala s tri boda više od večerašnjeg suparnika i svjetskim doprvacima je bio dovoljan i bod kako bi osigurali ostanak u elitnom razredu najmlađeg Uefinog natjecanja. Nažalost, nismo uspjeli.

Izbornik Zlatko Dalić nije mogao računati na stoperski par Dejan Lovren – Domagoj Vida, te veznjaka Marcela Brozovića. Lovren je otpao zbog žutih kartona, a Vida i Brozović zbog koronavirusa. Od prve minute priliku su dobili stoperi Marin Pongračić i Duje Ćaleta-Car, te Mateo Kovačić je uskočio umjesto Brozovića, a mjestu u vhu napada zauzeo je Ante Budimir.

Švedska je povela u 36. minuti golom Dejana Kuluševskog kojem je to bio prvi gol za nacionalnu vrstu u sedmom nastupu. Napadač Juventusa je driblingom u trku prošao Kovačića, pa ljevicom zabio za 1-0.

U posljednjim trenucima prvog dijela Danielson je zabio glavom nakon ubačaja iz kornera. Branič kineskog Dalian Professionala zabio je pogodak i u 82. minuti, ali u vlastitu mrežu, vrativši nadu hrvartskoj reprezentaciji. No, u preostalim minutama nismo uspjeli zabiti i drugi pogodak koji bi nam osigurao ostanak u Ligi A.

Odluka će pasti u utorak kada je na rasporedu zadnje kolo. Hrvatska još večeras putuje iz Stockholma u Split, a posljednji ispit imat će na Poljudu protiv Portugala, dok Švedska putuje na noge svjetskim prvacima Francuzima koji su pobjedom u Portugalu 1-0 osigurali prvo mjesto u skupini.

Gol odluke u Lisabonu zabio je N’Golo Kante (53).

Uoči zadnjeg kola na ljestvici vodi Francuska sa 13 bodova, Portugal ima 10 bodova, dok su Hrvatska i Švedska bodovno izjednačene, a obje međusobne utakmice su završile pobjedama domaćeg sastava 2-1.