Horvat i Duvnjak nisu skrivali oduševljenje: I kad smo gubili bili su uz nas, hvala im…

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je Euro 2020. pobjedom u austrijskom Grazu protiv Crne Gore s 27:21, a naši reprezentativci podijeli su svoje dojmove

Iskusni Zlatko Horvat opet je odradio dobar posao.

‘Bilo je problema u provm dijelu, ali to je prva utakmica, tako je bilo i prošle godine. Najvažniji je krajni rezultat i da smo doveli završnicu na naš mlin da nema panike. Moram čestitati ovim predivnim navijačima. Hvala im puno. Stvarno su bili odlični, stvarno je lijepo igrati kao na domaćem terenu, čestitke igračima i stožeru na ovoj utakmici. Kad smo stavili 5-1 i Duvnjaka naprijed, preokrenuli smo, ukrali smo dosta lopti. I šest na šest smo igrali dosta dobro’, rekao je Horvat za Hrvatski radio.

Zatim je riječ dobio kapetan Domagoj Duvnjak koji je proglašen i igračem utakmice.

‘Meni čak nije prvo poluvrijeme izgledalo toliko loše. Primili smo 3-4 glupa gola, drugo poluvrijeme smo digli agresivnost na višu razinu. Marin je odlično branio i zabili smo par lakih golova, odvojili smo se i pobijedili. Prve utakmice su najteže, nije lako to igrati. Drugo poluvrijeme treba biti nit vodilja, jer Bjelorusija je dobra ekipa, iskusna, moramo se dobro pripremiti, jer je to za nas jako važna utakmica. Fenomenalna publika, atmosfera fenomenalna i kad smo gubili. Želim im se zahvaliti, znam da će s nama biti i u subotu’, poručio je Duvnjak.

Text : Tportal.hr  /  autor: D. S

Foto : EHF EURO