Čarobno Valentinovo u Beču

Ljubav je ponovo u zraku! Za sve one kojima su dojadile ruže i bombonijere Bečki je holding ove godine pripremio niz zanimljivih događanja za Valentinovo.

Tako će posjetitelji bečkog Židovskog muzeja (Jüdisches Museum Wien) moći razgledati izložbu „Naš grad – udvoje“ i saznati više o vjenčanim prstenima, bračnim ugovorima, baldahinu za svadbeni obred ili putovanjima za medeni mjesec. Prije razgledavanja muzejski „Café Eskeles“ servirat će pjenušac u košer varijanti.

U muzeju „Kunst Haus Wien“ na Dan zaljubljenih u ponudi je ekskluzivno razgledavanje izložbe fotografija „Street. Life. Photography“. Pod geslom „In Love with Street Photography“ posjetitelji će moći iskusiti draž gradskih metropola iz perspektive velikih ikona ulične fotografije, a na kraju sve sudionike očekuju poslastice u obliku srca.

Posebno razgledavanje eksponata u bečkoj Kući glazbe (Haus der Musik) pod nazivom „Beethoven i ljubav“ ponudit će pak presjek poznatih djela ovog slavnog skladatelja, poput klavirske dionice „Za Elizu“ ili „Mjesečeve sonate“, koja su inspirirana njegovim često nesretnim ljubavnim životom. Uz to će posjetitelji saznati kako se postupan gubitak sluha odrazio na Beethovenove ljubavne veze.

Za nezaboravnu romantičnu večer udvoje odličan su odabir i poklon-kuponi za mjuzikle produkcijske kuće „Ujedinjene pozornice Beča“ (Vereinigte Bühnen Wien – VBW) poput hit-mjuzikla „Cats“ u kazalištu „Ronacher“.

Svi oni koji se umjesto kulturnog uzdizanja radije žele opustiti mogu uživati u idiličnoj večernjoj plovidbi Dunavom uz zvuke saksofona na romantično uređenom brodu austrijske tvrtke „DDSG Blue Danube“ ili iskoristiti prigodne popuste za Bečke terme „Therme Wien“ i za vožnju katamaranom „Twin City Liner“.

Što god odabrali, bit će to još jedan čaroban Dan zaljubljenih u Beču!

Više informacija o romantičnoj ponudi Bečkog holdinga:

Izložba „Naš grad – udvoje“ u bečkom Židovskom muzeju (engleski)

Izložba „Street. Life. Photography“ u muzeju „Kunst Haus Wien“ (engleski)

Razgledavanje na temu „Beethoven i ljubav“ u bečkoj Kući glazbe (engleski)

Poklon-kuponi za mjuzikle „Ujedinjenih pozornica Beča“ (engleski)

Romantična vožnja brodom tvrtke „DDSG Blue Danube“ (engleski)

Bečke terme „Therme Wien“ (engleski)

Katamaran „Twin City Liner“ (engleski)

 

Text : Eurocomm PR

Leave a Reply

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.