Our website use cookies to improve and personalize your experience and to display advertisements(if any). Our website may also include cookies from third parties like Google Adsense, Google Analytics, Youtube. By using the website, you consent to the use of cookies. We have updated our Privacy Policy. Please click on the button to check our Privacy Policy.

Božićno drvce na bečkom Christkindlmarktu ove godine iz Gornje Austrrije

Božićno drvce kao simbol optimizma i zajedništva. ❤️ I ove je godine nastavljena tradicija postavljanja drvca na bečkom Rathausplatzu koje svake godine dolazi iz druge 🇦🇹 pokrajine. Ova tradicija njeguje se još od 1959. godine.

Michael Ludwig gradonačelnik Beča

 ” ove godine ovo drvo, 200 godina stara smreka ima još važniju funkciju. U godini koronske krize i strašnog terorističkog napada nedavno izvedenog, za mene kao gradonačelnika to je znak optimizma. Znak da se mi kao demokratsko društvo ne možemo dijeliti. Trebalo bi prenijeti pozitivno raspoloženje za budućnost svim Bečanima, ali i gostima ovog grada. To je znak solidarnosti u našem gradu, ali i znak solidarnosti između austrijskih saveznih država. I prije svega, svima bi nam trebao pružiti osjećaj sigurnosti nakon 2. studenog, kao mjerilo kako bi se vrijeme vratilo u normalu. Ova gornjoaustrijska smreka trebala bi biti sjajni dokaz da smo mi Bečani jaki i pozitivno gledamo u budućnost.” 

 

Discover more from TV Wien / TV Beč

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

By Zoran

Leave a Reply

Related Posts

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies. 

Discover more from TV Wien / TV Beč

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading