Our website use cookies to improve and personalize your experience and to display advertisements(if any). Our website may also include cookies from third parties like Google Adsense, Google Analytics, Youtube. By using the website, you consent to the use of cookies. We have updated our Privacy Policy. Please click on the button to check our Privacy Policy.

NAPOKON DOBRA VIJEST IZ NJEMAČKE: Njemačka željeznica planira zaposliti 25.000 radnika

Kriza uzrokovana pandemijom korone, skraćeni rad, otpuštanja, 2020. je tmurna godina za tržište rada.

 

Unatoč smanjenom broju putnika, koroni i velikom minusu u blagajni, Njemačka željeznica (DB) zapošljava 25.000 zaposlenika, od čega 4.700 mlađih zaposlenika, pišu njemački mediji.

Njemačku željeznicu žele ojačati i proširiti, pa je tako Deutsche Bahn od savezne vlade dobila milijarde eura u obliku povećanja kapitala kako bi ublažila posljedice pandemije korone. Uz to, prošle je godine iz klimatskog paketa savezne vlade već obećano jedanaest milijardi eura.

Ofenziva posla trebala bi se nastaviti u sljedeće dvije godine. Tada bi trebalo biti 18.000 ponuda za posao.

Traže osobe za :

► Održavanje željezničkih vozila (3.200)

► Vozače (2.100)

► Osoblje vlaka (2.000)

► Inženjere (1.700)

► IT stručnjake (1.200)

Martin Seiler, voditelj osoblja Deutsche Bahna je rekao: „Iako se ukidaju drugi poslovi, Deutsche Bahn nastavlja ulagati u osoblje u teškim vremenima, kao i u vlakove ili stanice. Prijelaz na mobilnost funkcionira samo s ljudima. ”

Fenix-magazin/IM


Discover more from TV Wien / TV Beč

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

By Zoran

Leave a Reply

Related Posts

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies. 

Discover more from TV Wien / TV Beč

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading