Francuska lakoćom kaznila loše prvo poluvrijeme Hrvatske, ali nema veze, jer i europska bronca za naše bi djevojke bila prekrasna nagrada

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija, nažalost, nije se uspjela plasirati u finale europskog prvenstva. Bolje od Šoštarićeve ekipe bile su aktualne europske prvakinje, koje su pobijedile 30:19 (15:5). Naravno, ne trebaju naše igračice tugovati, jer već dosad napravile su čudo, a u nedjelju će se od 15.30 sati boriti za broncu. Protivnice će im biti poražene iz ogleda Norveške i Danske

Nakon više od dva tjedna sjajnih nastupa na Euru u Danskoj, hrvatskim rukometašicama možemo samo čestitati, jer na posljednja dva Eura, Hrvatska je završavala kao najlošija. A sada je igrala polufinale, u kojem je poražena od Francuske, ali će u nedjelju imati priliku osvojiti prvo povijesno odličje za ženski reprezentativni rukomet.

Hrvatske su rukometašice s puno optimizma ušle u polufinalni ogled protiv aktualnih europskih prvakinja, Francuskinja. Uz čvrstu obranu 6-0, te raspoloženu Teu Pijević na golu, Šoštarićeve su igračice uspjele zabijati. Prvo Larissa Kalaus, potom i Ana Debelić te Ćamila Mičijević, pa je Hrvatska u osmoj minuti vodila 3:2.

Međutim, u tim je trenucima Debelić isključena na dvije minute, i kola su krenula nizbrdo. Francuskinje su u tom periodu, s igračicom više stigle do vodstva, a što je još lošije bilo po naše, raspucala se i Grace Zaadi.

Uslijedio je period od čak 11 minuta u kojem hrvatske igračice nisu uspijevale zabiti pogodak. A osim što se razbranila i Amandine Leynaud, naše su reprezentativke čak četiri puta pogodile okvir gola.

Blažević je u 19. minuti smanjila na 4:11, ali potom je uslijedilo novih osam minuta bez gola naših. Za to vrijeme, na drugoj su strani zabijale, već spomenuta Zaadi ali i Niakate pa se na odmor otišlo s velikih deset pogodaka prednosti za Francusku (15:5). A da stvar bude još gora, pet sekundi prije isteka prvog poluvremena, i Japundža je zaradila isključenje, što je značilo da su na startu drugog poluvremena Francuskinje opet imale igračicu više.

No, početak drugog dijela ponudio je novu dozu optimizma. Jer naše su rukometašice uspjele sačuvati svoj gol s igračicom manje, a pri tom su ŠimaraBlaževićKrsnik Ježić smanjile zaostatak na 9:16.

Francuski izbornik Olivier Krumbholz shvatio je kamo bi to sve moglo odvesti, pa je pozvao minutu odmora. Hrvatska je u nastavku definitivno izgledala bolje nego u prvom dijelu, posebno u napadačkom dijelu, pa su naše sada puno lakše zabijale. I samo u devet minuta zabile su gol više nego u prvih pola sata dvoboja.

Šteta jedino što je zaostatak bio velik, pa su si Francuskinje mogle i priuštiti primiti po dva, tri gola u seriji.

Do kraja dvoboja gledali smo rutinsko odrađivanje posla, kojim je Francuska stigla i do konačnih 30:19.

Kod Hrvatske su po tri gola zabile Katarina JežićValentina Blažević i Dora Krsnik, dok u redovima francuske reprezenatacije po četiri pogotka su upisale Grace ZaadiNiakateEstelle Minko i Alexandra Lacabrere.

Francuskinje će se tako u nedjelju od 18 sati boriti za zlato, dok Hrvatskoj, također u nedjelju, od 15.30 sati, slijedi borba za broncu, što bi itekako bila lijepa nagrada za sve prikazano na ovom Euru.

Izvor : Tportal.hr