Imamo medalju! Hrvatske su rukometašice razbile Dankinje i osvojile povijesno odličje; brončane su na Europskom prvenstvu

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Europskom prvenstvu! U borbi za odličje izabranice Nenada Šoštarića nadigrale su Dankinje 25:19 (11:11). Kraljice šoka opravdale su svoj nadimak i u Hrvatsku se vraćaju s povijesnom medaljom za hrvatski ženski rukomet

Sjajno su hrvatske rukometašice ušle u borbu za brončanu medalju. U prvih pet minuta utakmice povele su izabranice Nenada Šoštarića 3:0. Dora Krsnik ‘načela’ je Dankinje, a potom je Ćamila Mičijević povezala dva gola za našu prednost.

No, Danska je opasna, naše su djevojke upale u ‘crnu rupu’, četiri minute bez zabijenog gola, pa je Danska stigla na 3:2. A onda se ukazala Ana Debelić, naša pivotkinja koja je izabrana u idealnu momčad ovog EP-a zabija za 4:2.

Na žalost, tada su Dankinje proigrale – punih 11 minuta hrvatske rukometašice nisu uspjele zabiti gol. A Dankinje su svaku našu pogrešku spremno kažnjavale i do 18. minute su napravile seriju 5:0 za vodstvo 7:4.

A onda novi preokret u režiji hrvatskih rukometašica, prvo nas Ana Debelić vraća u život golom za 7:5, potom Katarina Ježić povezuje dva gola, a sjajnih pet minuta naše igre golom je okrunila Stela Posavec. U 25. minuti igre Hrvatska se vratila u vodstvo, bilo je 8:7! Treba spomenuti kako je naša golmanica Tea Pijević u prvom poluvremenu imala sedam sjajnih obrana!

Do kraja poluvremena igralo se gol za gol te se nakon prvih 30 minuta utakmice na odmor otišlo rezultatom 11:11.

U nastavak utakmice hrvatske su rukometašice ponovno sjajno krenule, Ana Debelić i Ćamila Mičijević na samom otvaranju zabijaju dva gola i odvode nas na 13:11. Opuštanja nije bilo jer Dankinje se nisu predavale, ipak igraju doma…

Hrvatska – Danska 25:19

Do 39. minute Hrvatska je bila u vodstvu, a potom Larke Pedersen zabija za 17:17. Sve je ‘mirisalo’ na tešku sportsku dramu jer ipak je u pitanju borba za medalju.

Katarina Ježić dvaput i Dora Krsnik u 44. minuti zabijaju te Hrvatska u posljednjih 15 minuta borbe za broncu ulazi s tri gola prednosti, 21:18! U tom trenutku Dankinje su punih sedam minuta ostale bez zabijenog gola, a našim djevojkama bronca je praktički već bila oko vrata…

Dankinje od 40. do 58. minute nisu uspjele zabiti gol, gotovo 18 minuta trajala je njihova ‘crna rupa’, a naše su rukometašice u tom razdoblju napravile seriju 7:1 i na kraju slavile 25:19! Povijesna je ovo medalja za hrvatski ženski rukomet! Brončana, ali kao da je zlatna!

Katarina Ježić i Stela Posavec zabile su po pet golova, Ana Debelić dodala je četiri, a Ćamila Mičijević tri gola. Tea Pijević imala je čak 15 obrana! Djevojke, naklon do poda!

U danskim redovima najefikasnije su bile Mette Tranborg i Anne Hansen sa po četiri gola.

Izvor : Tportal.hr