Uspješna donatorska akcija pomoći Petrinji u organizaciji Hrvatske zajednice “KROATIEN” iz Neu-Isenburga

Uspješna donatorska akcija pomoći Petrinji u organizaciji Hrvatske zajednice “KROATIEN” iz Neu-Isenburga

“Humanitarna pomoć je obaveza iz našeg statuta”, geslo je pod kojim Hrvatska zajednica Croatien e.V. Neu-Isenburg, koja okuplja Hrvate i Nijemce iz okrugu Offenbach, provodi akciju pomoći stanovnicima Petrinje i okolnih mjesta koja su teško stradala u razornom potresu.

Fenix-magazin/SIM

 

Heinrich Schmidt, predsjednik Hrvatske zajednice „Kroatien“ iz Neu-Isenburga, koji godinama neumorno radi sa svojim timom, članovima i prijateljima na prikupljanju pomoći, u izjavi za Fenix-magazin kaže kako je u novonastaloj situaciji svjestan da se ne može pomoći svima, ali s ljudima od povjerenja, pomoći će se izravno i transparentno onima kojima pomoć najpotrebnija.

Popularni Herr Schmidt pritom ističe kako su im i kod slanje pomoći za Petrinju posebno bila važna iskustva koje su članovi Zajednice stekli početkom godine kada su slali pomoć za potresom pogođeno područje sjeverno od Zagreba, u Čučerju.

Razrušena Petrinja / Foto: Fenix
Razrušena Petrinja / Foto: Fenix

-Ključno je da su naši članovi i prijatelji uvijek spremni uključiti se u kratkom roku i prilagoditi se okolnostima. Zahvaljujući našim suradnicima i partnerima, prije svega rođacima naših članova koji poznaju to područje, naše akcije pomoći potresom pogođenom području Petrinje su bile vrlo učinkovite. Tome su pomogli naši pomagači koji nisu profesionalci, ali imaju veliko srce, kaže predsjednik Hrvatske zajednice Kroatien Heinrich Schmidt.

Predsjednik H.Schmidt i potpredsjednica S.Pavić / Foto: Fenix
Predsjednik H.Schmidt i potpredsjednica Teja Rasica  / Foto: Fenix

Ističući kako su odlukom većine članova Zajednice uspješno provoda akcija prikupljanja donacija te da se uz pomoć jednog njihova člana uspjelo kupiti 10 novih električnih agregata snage 2200 W.

-Jedan od naših donatora je donirao 2 agregata snage 5000 W  koje smo 30. prosinca, zajedno sa higijenskim potrepštinama, zaštitnim maskama, odjećom, hranom i dezinfekcijskim sredstvima, sa dva transportera uputili za Petrinju. Budući da ceste nisu bile prohodne, 31. prosinca. i 1. siječnja 2021. obiteljima u zaleđu Petrinje su donacije morale biti vožene u kolicima i do 4 km udaljenostim od asfaltirane ceste, kaže Schmidt koji posebnu zahvalnost upućuje J. Vidović iz tvrtke “VIDO Transport”, koji je stavio na raspolaganje veliki transporter (Sprinter) kojeg je vozio T. Mesić sa svojom suprugom. Drugi transporter je na raspolaganje stavio njegov vlasnik M. Jerković, koji je vozio zajedno sa A.Lovrić.4.

-Naši hrabri vozači su cijelu noć od 30. prosinca do 31. prosinca vozili put Hrvatske. Uz njih moram još zahvaliti našim pomagačima u akciji a to su gospođa Mesić, njezin suprug Tomislav, gospodin A. Lovrić i gospodin M. Jerkovića koji su, poštujući epidemiološke mjere propisane za Hrvatsku, prevozili donacije do okolice Petrinje te dijelili pomoć i pomogli u uklanjanju ruševina na licu mjesta, kaže predsjednik Schmidt koji također ne zaboravlja zahvaliti ni ljudima koji su pomagali u samoj udruzi (u Alte Goetheschule u Neu-Isenburg) radeći na registriranju i pakiranju svih donacija.

Dva kombija pomoći za Petrinju iz Neu-Isenburga / Foto: Fenix
Dva kombija pomoći za Petrinju iz Neu-Isenburga / Foto: Fenix

-Kako bi izbjegli centralnu distribuciju različitih organizacija, naši partneri i pomagači iz naše Udruge su na licu mjesta, sa jednostavnim prijevoznim sredstvima, nosili ljudima u njihova sela potrebitu hranu, odjeću i agregate. Svaka im čast na tome, kaže predsjednik Schmidt dodajući kako su svi agregati izravno i na vijeme stigli u okolicu Petrinje a odmah su se počeli koristiti za opskrbu električnom energijom tamo gdje je bilo najpotrebnije (u selima, medicinskim ustanovama i slično).6

-Sve naše donacije prilagodili smo korištenjeu za lokalne potrebe, kaže Schmidt ističući kako mnogi ljudi u selima žive na ulici i nemaju kamo otići jer ne žele ostaviti svoje životinje same.

-Ovom humanitarnom akcijom naših Hrvata i Nijemaca iz Neu-Isenburga i okolice željeli smo pokazati onima koji su pogođeni ovom tragedijm, da nisu sami u ovom teškom vremenu, kaže Schmidt pozivajući sve one žele pomoći da se odazovu pozivu Hrvatske zajednice “KROATIEN” e.V. Neu-Isenburg, kako bi se i dalje nastavilo pomagati ljudima u nevolji.

DONACIJSKI račun Hrvatske zajednice “HRVATSKA” e. V. Neu-Isenburg je  otvoren kod Sparkasse Langen-Seligenstadt. a glasi:

Hrvatska zajednica “CROATIA” e.V. Neu-Isenburg.

Sparkasse Langen-Seligenstadt

IBAN:         DE74 5065 2124 0036 1224 63

BIC: HELADEF1SLS

Svrha: „Gemeinsam für PETRINJA“

3-Uplate se isplaćuju otvoreno i transparentno onima koji su pogođeni potresom. Sa zadovoljstvom ćemo izdati potvrdu o donaciji za podnošenje poreznoj upravi. Za izdavanje potvrde o donaciji potrebna nam je vaša adresa. Ako želite potvrdu o donaciji, molimo naznačite prilikom uplate. Zahvaljujemo svima koji će sudjelovati u ovoj humanitarnoj akciji,  navodi se u pozivu Upravnog odbora Hrvatska zajednica Croatien e.V. Neu-Isenburg kojeg potpisuje predsjednik Heinrich Schmidt i potpredsjednica Suzana Pavić.

Fenix-magazin/SIM

Foto : Zoran / TV Wien

Leave a Reply

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies. 

%d