Dinamo trener Zoran Mamić nakon velike pobjede žalio je nad propuštenim prilikama, a onda iznenadio ovim riječima…

Dinamo je u Krasnodaru, na krilima Brune Petkovića, stigao do velike 3:2 pobjede, koja mu daje određenu prednost pred uzvrat sljedećeg tjedna u Zagrebu

U predstavi koju je obilježio Bruno Petković s dva gola, pregršt odličnih poteza ali i asistencijom Atiemwenu, Dinamo je stigao do pobjede 3:2 nad Krasnodarom. S time da se uzvrat igra sljedećeg tjedna na stadionu Dinama, što bi svakako trebala biti značajna prednost za hrvatskog prvaka.

No, iako bi Krasnodar trebao ostvariti pobjedu s dva gola razlike ili priželjkivati golijadu, pa bi mu bila dovoljna i pobjeda recimo 4:3, u Dinamu se ne zanose jednostavnim poslom.

Ipak, nakon ove pobjede trebaju malo ‘guštati’, a ovo su prvi dojmovi trenera Zorana Mamića.

‘Čestitke momčadi na zasluženoj pobjedi. Moglo je biti i puno veća razlika za nas, ali vidjeli smo od Krasnodara sve ono što smo znali. Da su kombinatorni, da su opasni, da dolaze s puno igrača prema naprijed. To su i danas radili, ali mi smo ih dobro zatvarali. i dobro izlazili iz tih osvojenih lopti. Nažalost, imali smo tih nekoliko kontri, koje su moral biti bolje završene. Ali ne treba pobjedi gledati u zube. Napravili smo pola posla, pobijedili smo, ali ima još 90 minuta. Neće biti lako. Radi se o odličnim igračima, pojedinačno i ekipno. Moramo biti, minimalno ovakvi, pa i bolji u uzvratu da bi prošli’, naglasio je Zoran Mamić.

Objasnio je Mamić krizu pred kraj prvog poluvremena i u zadnjih desetak minuta drugoga.

‘Potrošili smo se malo, pustili smo im u sredini previše prostora. I onda kada smo napravili izmjene, opet je to dobro izgledalo. Imalu su tek jednu priliku, a zabili su i taj jedna gol. Berg je i dana spokazao o kakvom se klasnom igraču radi, na ovom nivou ekipe su dobre, igrači su dobri, nije lako izdržati da protivnik ne stvori šansu’.

Malo o Atiemwenu…

‘On već od početka priprema jako dobro radi, njegov govor tjela je fantastičan, energija koju pruža na treningu i u onim minutama koje dobije na utakmici je jako dobra. I onda ga i nagradi s golom u ovakvoj utakmici. Vjerujem da ćemo od njega imati još puno veselja’.

Što možemo očekivati od uzvrata?

‘Neće Krasnodar puno mijenjati. Igrat će ofenzivno kao što su i danas htjeli igrati, mi se ne smijemo braniti jer nismo ekipa koja se zna braniti 90 minuta. Moramo igrači čvrsto, odgovorno, tražiti gol. Neće biti jednostavno, ali vjerujem da možemo nadograditi ovo što smo danas postavili, za stepenicu, dvije više’.