VELIKA POBJEDA HRVATSKE: Navijamo za Francusku, blizu smo Olimpijskih igara!

Hrvatska rukometna reprezentacija odradila je svoj dio posla u kvalifikacijama za odlazak na Olimpijske igre i srušila Tunis .. .. Ako Francuska u večernjoj utakmici dobije Portugal, Hrvatska će igrati u Tokiju sljedećeg ljeta.

Nakon što se čudesno izvukla protiv Portugala jučer (Hrvatska je okrenula 16:10 zaostatak) danas opet to nije dobro izgledalo u prvom poluvremenu. Nekoliko puta smo bježali na +3 u prvom poluvremenu, ali svaki put se Tunis vraćao i čak imao prednost od dva razlike. Na kraju se na odmor otišlo vodstvom 14:13 golom Marina Marića.

Drugo poluvrijeme je bilo u potpunosti drugačije. Već u prvih pet minuta Hrvatska je pobjega na četiri razlike, a ta prednost je samo rasla. Napravili smo to vrhunskom obranom, kontrama, a briljirala su kriva, David Mandić i Zlatko Horvat. Na kraju je bilo i nervoze, hrvatski rukometaši su se opustili, Tunis se na kraju vratio i na -3, no nisu dozvolili veću nervozu od toga.

Ivan Čupić koji je u zadnja dva dana zabio čak 19 golova danas je dobio poštedu. Odigrao je tek zadnjih petnaestak minuta, kada je utakmica već bila riješena.

Hrvatska sada čeka utakmicu Francuske i Portugala koja počinje od 21 sat. Francuska je već osigurala odlazak na Olimpijske igre pa se Portugalci zato nadaju kako mogu napraviti iznenađenje