Šok i nevjerica! Portugal dvije sekunde prije kraja zabio za pobjedu protiv Francuske i izbacio Hrvatsku s Olimpijskih igara!

Rukometaši Portugala plasirali su se na Olimpijske igre u Tokiju pobijedivši u zadnjoj utakmici kvalifikacijskog turnira u Montpellieru Francusku 29:28, a pobjednički gol zabio je Silva dvije sekunde prije isteka vremena

Francuzi su još četiri minute prije kraja vodili 28:25, ali su Portugalci završnom serijom 4:0 izborili mjesto na olimpijskom turniru u Tokiju.

U prvih 20 minuta igre činilo se kako Francuzi imaju sve pod kontrolom, vodili su ‘Les Expertsi’ i sa sedam golova razlike, sve se odvijalo povoljno za Hrvatsku. No, Portugalci su se do odmora vratili u igru, te se na poluvrijeme otišlo s tek jednim golom viška za Francusku.

U nastavku se igralo gol za gol, Portugal je držao priključak, svaka čast dečki nisu gubili vjeru. I to im se na kraju itekako isplatilo.

U dramatičnoj završnici Francuska je četiri minute prije kraja imala tri gola razlike, no u posljednjih 60 sekundi susreta ušlo se s vodstvom ‘Les Expertsa’ od samo 28:27. Francuzi gube loptu, a Iturriza na drugoj strani zabija za 28:28. Francuzi u sljedećem napadu gube loptu i Rui Silva iz kontre samo dvije sekunde prije kraja zabija za 29:28 vodstvo Portugala.

Drami tu nije bio kraj jer Porte zabija za Francusku, činilo se da je lopta ušla sa sirenom, ali taj gol na kraju nije priznat.

Tako na Olimpijske igre u Tokio odlaze Francuzi i Portugalci, a naši će rukometaši imati slobodno ljeto…

Tamo će iz kvalifikacijske skupine 2 i Francuska, iz skupine 1 Norveška i Brazil te iz skupine 3 Švedska i Njemačka.

Svoje su sudjelovanje već prije osigurali Japan kao domaćin, Danska kao svjetski prvak iz 2019., Španjolska kao aktualni europski prvak, Egipćani kao prvaci Afrike, panamerički prvaci Argentinci te Bahrein kao pobjednik azijskih kvalifikacija.

Hrvatski rukometaši su prvi put ostali bez nastupa na olimpijskom turniru od Sydneyja 2000.