ITALIJA U ČETVRTFINALU EURA: Momčad Austrije posustala u produžetku utakmice

Nogometaši Italije izborili su plasman u četvrtfinale EURA zahvaljujući 2-1 (0-0, 0-0) pobjedi protiv Austrije nakon produžetka u susretu osmine finala igranom na Wembleyu.

Fenix-magazin

Prolazak Italiji među osam najboljih osigurali su pričuvni igrači Federico Chiesa i Matteo Pessina pogocima u 95., odnosno 105. minuti, dok je poraz Austrije ublažio Saša Kalajdžić u 114. minuti.

Iako je napadala većim tijekom susreta, Italija tijekom 90 minuta nije uspijevala pronaći put do mreže inspirirane Austrije, no izbornik Roberto Mancini pred kraj dvoboja s klupe je uveo svježe snage, Pessinu, Locatellija, Belottija i Chiesu, a te izmjene donijele su i rezultat u dodatnih 30 minuta.

Prednost Italiji osigurao je Chiesa u 95. minuti. Nakon što ga je odlično na desnom boku proigrao Spinazzola, Chiesa je prvo smirio loptu, a onda i pogodio suprotni kut odličnog Bachmanna.

U 105. minuti se stoper Acerbi našao u srcu austrijskog kaznenog prostora, tamo odlično reagirao i zadržao loptu u svojim nogama dovoljno dugo da stigne pojačanje, a prvi je dotrčao Pessina i preciznim udarcem još jednom svladao Bachmanna.

Austriju je u igru vratila njihova zamjena Kalajdžić koji je u 114. minuti sjajno reagirao na ubačaj Schauba iz kuta te glavom u padu svladao Donnarummu. To je prvi pogodak koji je Italija primila nakon čak 12 odigranih utakmica.

Italija će u četvrtfinalu 2. srpnja u Münchenu igrati protiv pobjednika susreta Belgija – Portugal koji se igra u nedjelju u Sevilli.