Poznati su svi četvrtfinalisti Eura, a zadnjeg smo dobili poslije nove drame; Ukrajina je do prolaska stigla u sudačkoj nadoknadi drugog produžetka

U posljednjem susretu osmine finala EURO 2020. nogometna reprezentacija Ukrajine je u Glasgowu nakon produžetaka pobijedila Švedsku sa 2:1

Ukrajina je povela u 27. minuti golom Oleksandra Zinčenka, a izjednačio je Emil Forsberg u 43. minuti svojim četvrtim golom na ovom prvenstvu.

Ukrajina je u 55. minuti bila korak do novog vodstva, no Sidorčuk je pogodio stativu. Samo minutu kasnije okvir gola je na suprotnoj strani pogodio i Forsberg. Sjajni švedski veznjak pogodio je vratnicu i u 69. minuti.

Kako više nije bilo golova susret je ušao u produžetka, a u 99. minuti Švedska je ostala s igračem manje. Danielson je prvo dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja nad Besedinom, no Orsato je pogledao snimku i dao crveni karton švedskom braniču.

Kada se već činilo kako ćemo gledati izvođenje jedanaesteraca Ukrajina je zabila za 2:1. Zinčenko je sjajno ubacio, a Davbik glavom zabio za pobjedu.

Ukrajina je u svom trećem nastupu na europskim prvenstvima prvi put prošla skupinu, a sada je otišla i korak dalje.

Ukrajina će u četvrtfinalu igrati protiv Engleske koja je golovima Raheema Sterlinga (75) i Harryja Kanea (86) porazila Njemačku sa 2:0.

Utakmica je na rasporedu 3. srpnja u Rimu.