HRVATSKA TEŠKO PORAŽENA U TOKIJU! Hrvat očitao lekciju svojima, ovo nitko nije očekivao!

Hrvatska je neugodno podbacila na Olimpijskim igrama. Poražene su Barakude od australske reprezentacije 11:8 koju predvodi Hrvat na mjestu izbornika…

Foto : Slobodan Kadić – Kade

U prvoj četvrtini gledali smo izjednačen vaterpolo, bilo je 3:3, no onda se Australci odvajaju. Već sredinu druge četvrtine vode 5:3, a sredinom treće četvrtine je neugodnih 7:3 (+4).

Hrvatska serijom 3:0 uspjeva se vratiti u utakmicu (7:6), ali nakon toga Australija se odvaja na +4 (10:6).

Očitali nam lekciju

“Za nas Olimpijske igre počinju s Australijom”, rekao je izbornik Ivica Tucak samo koju minutu nakon pobjede protiv Kazahstana u 1. kolu, u nedjelju (23:7).

Nažalost, nije išlo, Hrvat na kormilu australske reprezentacije (Elvis Fatović) očitao je lekciju našoj reprezentaciji

“Australija je odigrala odlične dvije četvrtine protiv Crne Gore. U dva trenutka su vodili po tri razlike. To je i dalje izuzetno fizički jaka, čvrsta i plivački sjajna momčad. Trebat ćemo promijeniti neke stvari iz utakmice protiv Kazahstana. Znamo koja je njihova najveća snaga ili odakle prijeti ponajveća opasnost, a to je ulazak drugog centra odnosno igrača na 2 metra u napadu. To ćemo morati spriječiti”

Nažalost, nisu uspjeli…

AUSTRALIJA – HRVATSKA 11:8

AUSTRALIJA: Hrysanthos, Campbell, G. Ford, Tomašević, Power, L. Edwards, Roach, Younger, A. Ford, Putt, Howden, B. Edwards

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović, Lončar, Joković, Bukić, Vukičević, Bušlje, Miloš, Vrlić, Obradović, Garcia

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice

5′ – Australija ima opet +4, vode 10:6! Ovo je izgubljena utakmica sad, ako je bilo ikakvih dvojbi…

Treća četvrtina

8′ – Maro Joković za 3:0 Hrvatske!

6′ – Fatović zabija! S igračem više nakon 12 minuta i 20 sekundi bez gola Hrvatske.

5′ – Australija ima 7:3! Putt probija Bijača za nove probleme Hrvatske.

4′ – Evo i 6:3 za Australiju, zabio je Campbell, a Tucak zove minutu odmora.

Druga četvrtina

8′ – Campbell za 5:3 Australije, nije dobro, nervoza i na našoj klupi…

7′ – Evo konačno gola u bazenu, nažalost za Australiju zabija Ford. Njegov prvi gol u utakmici.

Prva četvrtina

8′ – Izjednačili smo! Obradović za 3:3! Silovito koristimo igrača više!

6′ – Power i Roach zabijaju za 3:1, odlaze Australci na +2!

4′ – Howden preko Bukićevog bloka, kroz ruke Bijaču za 1:1. Idemo dalje…

3′ – Peterac za Hrvatsku!  Sjajna kombinacija po lijevoj strani, Younger je po ruci zakačio Lorena Fatovića… Gol za 1:0.. Gledao je to VAR, lopta je prešla crtu, Joković je uspio zabiti.

1′ – Počela je utakmica.