Hrvatska rutinski stigla do pobjede protiv Ukrajine i odmorila ključne igrače; ipak sada su sve oči uprte u Francuze

Hrvatska rukometna reprezentacija u posljednjoj utakmici C skupine Eura rutinski je odradila posao protiv Ukrajine i pobijedila 38:25, te sada čeka rasplet utakmice između Francuske i Srbije, a o kojoj ovisi hoće li Hrvatska proći u sljedeći krug natjecanja. Inače, s 13 razlike Ukrajince su svladali i Francuzi u prošlom kolu

Hrvatski rukometaši su okončali natjecanje u skupini s dvije pobjede (Ukrajina, Srbija) i jednim porazom (Francuska), a hoće li to biti dovoljno za drugi krug doznat ćemo nakon večerašnjeg posljednjeg dvoboja u skupini, Francuska – Srbija.

Svaka pobjeda Francuske ili remi vode Hrvatsku u drugi krug s drugog mjesta u grupi. Ako Srbija iznenadi Francusku, zatvorio bi se krug tri momčadi sa po četiri boda i odlučivala bi međusobna gol razlika u tom krugu. Francuska je Hrvatsku pobijedila s +5, a Hrvatska Srbiju s +3. Dakle, Hrvatsku bi s turnira izbacila svaka pobjeda Srbije između dva i šest razlike.

Horvat je za ovu utakmicu pozvao golmana Dominika Kuzmanovića te Jakova Gojuna, koji se u reprezentaciju vratio nakon gotovo četiri godine.

Hrvatska je protiv Ukrajine bila favorit, a to je potvrdila i na parketu Pick Arene u Szgedu premda je uspavano ušla u susret i u prvih 10 minuta imala problema.

Ukrajinci su iskoristili naš lošiji ulazak i početnim minutama bili su u prednosti. Nezadovoljan igrom u obrani, izbornik Horvat je već u desetoj minuti pozvao minutu odmora. U nastavku je bilo daleko bolje. Hrvatska je zaigrala čvršće i u 22. minuti stigli smo do +4 (14:10). Uslijedilo je novo opuštanje i ukrajinska serija 3:0, za 14:13.

Međutim, završnica prvog dijela ponovo je pripala hrvatskim rukometašima koji su poluvrijeme zaključili serijom 4:0 za velikih 18:13 na poluvremenu.

Hrvatska je drugi dio otvorila serijom 4:1 pobjegavši na osam razlike (22:14). Pitanje pobjednika je već tada bilo riješeno, pa je Horvat u nastavku susreta pružio priliku i ostalim igračima. Na koncu je završilo 38:25.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Ivan Martinović i Marin Šipić sa po sedam golova, Marin Jelinić je dodao šest, a Tin Lučin pet golova. U ukrajinskim redovima najefikasniji su bili Dmitro Artemenko s pet golova i Dmitro Horiha sa četiri gola.

Francuska i Hrvatska imaju po četiri boda, Srbija ima dva, a Ukrajina je na dnu bez bodova.

HRVATSKA – UKRAJINA 38:25 (18:13)

SZEGED. Pick Arena. Suci: Bogdan Stark i Romeo Stefan (Rumunjska);

HRVATSKA: Pešić (1), Šunjić (7); Marić 2, Gadža 3, Gojun, Ivić 1, Čupić 1 (1), Cindrić, Grahovac 2, Lučin 5, Ravnić, Martinović 7 (2), Šipić 7, Glavaš 4 (2), Jelinić 6

UKRAJINA: Terekov (5), Komok (2); Zalevski 1, Buinenko 2, Kasai 2, Tiutiunik, Tilte 2, Kravčenko 2, Doncov 2, Horiha 4, Burzak, Bljzniuk 2, Turčenko 1, Minocki, Ilčenko 2, Artemenko 5 (2)

Isključenja: Hrvatska 10 minuta; Ukrajina 10 minuta;

Sedmerci: Hrvatska 5/5; Ukrajina 2/2