Scene užasa u Francuskoj. Saint-Etienne ispao iz lige, navijači upali na teren i rušili sve pred sobom…

Novi skandal i sigurnosni propust u Francuskoj. Dan nakon finalne utakmice Lige prvaka koja je kasnila 36 minuta zbog nereda ispred stadiona scene užasa gledali smo na utakmici doigravanja za popunu elitnog razreda francuskog nogomet između Saint-Étiennea i Auxerrea.

Nakon 1:1 u Auxerreu istim je rezultatom završila i utakmica u Sainte-Etienneu pa se nakon produžetaka, u kojem nije bilo golova, pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Auxerre je bio uspješniji, a to je značilo ispadanje Sainte-Etiennea u niži rang natjecanja nakon gotovo 20 godina, i povratak Auxerrea u elitu. Nekoliko sekundi nakon kraja utakmice u su upali navijača Sainte-Etiennea u pokušaju da se obračunaju s igračima kluba za koji navijaju.

Bacali su baklje, sukobili se s redarima i policijom, rušili sve pred sobom…Zavladao je totalni kaos. Policija je red uvodila bacanjem suzavca. Igrači su pobjegli u svlačionice… Sve to vidjelo se u prijenosu uživo na Arenasport televiziji.

Francuski nogomet je u dva dana pokazao veliku nespremnost za utakmice s velikim ulogom i nešto će se pod hitno morati poduzeti. Dok ne bude kasno…

Da nije bilo incidenta vijest bi započela ovako:

Nogometaši Auxerrea izborili su povratak u Le Championnat, nakon što su u razigravanju boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili St Ettiene sa 5-4.

Auxerre, koji je završio na trećem mjestu druge lige i St Ettiene koji je bio 18. u Le Champiuonnatu, u dvije međusobne utakmice su razrigravali za mjesto u elitnom društvu.

U prvom susretu u Auxerreu bilo je 1-1, a identičnim reztultatom završio je i ogled u St Etienneu. Gosti su poveli u 51. minuti golom Hamze Sakhija, a izjednačio je Mahdi Camara u 76. minuti.

Kako više nije bilo golova odlučili su udarci s bijele točke. Ključnim se pokazao prvi udarac Ryada Boudebouza kojeg je Donovan Leon sjajno zaustavio.

Preostalih devet igrača je bilo sigurno i Auxerre je na koncu slavio sa 5-4. Auxerre se nakon deset godina vraća u Ligue 1, dok St Etienne, koji je deset puta bio francuski prvak, seli u niži rang natjecanja.

U drugu ligu su ispali i Bordeaux i Metz, a novi prvoligaši su Toulouse i Ajaccio.