Nisu u Beču imali samo problem s nestankom struje; na terenu se tijekom utakmice ‘otvorila’ velika rupa i prava je sreća da nitko nije teže stradao

Danska nogometna reprezentacija svladala je Austriju sa 2:1 u utakmici 2. kola skupine 1 UEFA Lige nacija A, koja je u ponedjeljak odigrana na bečkom stadionu Ernst Happel, te tako preuzela vodeću poziciju.

Dvoboj Austrije i Danske trebao je biti igran u isto vrijeme kad su na Poljudu igrale Hrvatska i Francuska, ali je zbog nestanka električne energije početak utakmice bio odgođen za više od sat vremena.

Danska je vodeći pogodak postigla u 28. minuti, a strijelac je bio veznjak Tottenhama Pierre-Emile Hojbjerg. Tu su prednost gosti držali do 67. minute, kad je Xaver Schlager postigao izjednačujući pogodak nakon velike greške golmana Kaspera Schmeichela i na asistenciju Marka Arnautovića, kojemu je to bila 100. utakmica u dresu austrijske reprezentacije.

Drugu gostujuću pobjedu na startu ovogodišnjeg izdanja UEFA Lige nacije Danskoj je donio Jens Stryger Larsen u 84. minuti, a asistenciju je upisao Christian Eriksen.

Inače, nisu nevolje s nestankom struje bile jedine sinoć na bečkom stadionu. U jednom trenutku ‘otvorila’ se velika rupa u travnjaku, a koja je mogla biti kobna po danskog reprezentativca koji je upao u nju.

Koji je razlog rupi, nije poznato, no očito se takve stvari događaju i na najmodernijim europskim stadionima.