BiH slavi svoju plivačku senzaciju! Mlada Mostarka osvojila europsko zlato, a istog dana iz njezine zemlje stigla je nevjerojatna vijest

Posljednjeg dana Europskog prvenstva u plivanju u Rimu zablistala je 16-godišnja Mostarka Lana Pudar koja je osvojila zlato u utrci na 200 metara leptirovim stilom

Pudar je silovito krenula u utrku, u prvih 100 metara ostvarila više od sekunde prednosti u odnosu na konkurenciju te u drugih 100 metara uspjela zadržati vodeću pozciju. Ciljem je prošla u vremenu od 2:06.81 minuta. Srebro je osvojila Dankinja Helena Rosendahl Bach sa 2:07.30, a broncu Talijanka Ilaria Cusinato sa 2:07.77.

Upravo istoga dana kada je senzacionalno osvojila europsko zlato, predstavnici vlasti su predstavili lokaciju na kojoj će se graditi olimpijski bazen.

Početkom rujna planira se raspisivanje javnog natječaja za izvođača radova na izgradnji Olimpijskog bazena u Mostaru. Novac za izgradnju toga objekta osigurala je Vlada Federacije BiH u iznosu od četiri milijuna eura. Mostarski gradonačelnik Mario Kordić uputio je čestitku Lani i njezinim roditeljima te najavio skoru izgradnju bazena.

‘Izgradnja infrastrukture čiji dio je i Olimpijski bazen prioritet je za Grad Mostar i bit će izgrađen za Lanu i sve buduće generacije! Posebne čestitke njezinim roditeljima’, napisao je Kordić u čestitki.

Lana Pudar osvojila je niz medalja na juniorskim natjecanjima i Mediteranskim igrama. Do sada se za velika natjecanja pripremala izvan grada jer u Mostaru ne postoji zatvoreni bazen s dimenzijama za sportska natjecanja.