VATRENI POMELI I AUSTRIJU, HRVATSKA NA FINAL FOURU! Čudesna Hrvatska izborila veliko finale, kakvi golovi Modrića i ekipe

Hrvatska je ostvarila novi veliki uspjeh, Vatreni idu na završni turnir europske Lige nacija! Hrvatski reprezentativci su u odlučujućoj utakmici u Beču na travnjaku Pratera s 3:1 svladali domaću Austriju, a sa završetkom utakmice, stiglo je veliko slavlje u kojem je momčad Zlatka Dalića uživala s brojnim navijačima koji su s tribina gurali prema pobjedi.

Vatreni su slavili golovima Luke Modrića u šestoj, Marka Livaje u 69. i Dejana Lovrena u 72. minuti. U drugom dijelu je sve riješeno u razmaku od nekoliko minuta, a jedini gol Austrijanaca ostao je onaj iz devete minute, kada je Christoph Baumgartner bio strijelac za 1:1.

Sjajna večer u Beču odvela je Hrvatsku na ‘Final Four’ koji je na rasporedu u lipnju sljedeće godine, s prilikom za još veći uspjeh Vatrenih u ovom natjecanju. Sve golove s Pratera pogledajte – ovdje!

Hrvatska je izvanredno otvorila utakmicu. Slavlje Vatrenih stiglo je u šestoj minuti golom Luke Modrića nakon što ga je pronašao Nikola Vlašić, uz odličnu reakciju hrvatskog kapetana nakon što se uspio riješiti Davida Alabe, svojeg klupskog suigrača iz Reala.

Ostatak prvog poluvremena donio je drugačiju sliku. Slijedilo je puno loših vijesti za Hrvatsku, a dobra stvar bila je jedino što Vatreni nakon svega nisu bili u rezultatskom zaostatku.

Austrija je izjednačila već u devetoj minuti nakon što je Josip Stanišić u pokušaju ispucavanja poklonio loptu Sabitzeru, a potom je stigao centaršut koji je Baumgartner iskoristio za gol za 1:1. Nakon toga, trajala je provjera zbog mogućeg zaleđa, a iz VAR prostorije stigao je signal da je sve bilo po pravilima.

Hrvatska je Baumgartnerovim golom primila jedan udarac, a slijedio je i drugi koji je došao ozljedom Marcela Brozovića zbog koje je morao biti zamijenjen u 18. minuti. Brozović je pretrpio ozljedu dok je dodavao loptu, bez kontakta s protivnicima, a nakon što je s klupe ušao Lovro Majer, šepanje velikog aduta Vatrenih i oslanjanje na druge prilikom odlaska s terena bili su razlog za veliku brigu.

Hrvatska je do kraja prvog dijela bila sretna što nije došlo do drugog domaćeg gola. Najbolje prilike imali su Baumgartner i Arnautović, bila su to dva ‘zicera’, a prošli su s Baumgartnerovim promašajem i Livakovićevom obranom Arnautoviću u čistoj situaciji, za zadržavanje 1:1 na semaforu nakon prvih 45 minuta.

Loše vijesti za Vatrene iz prvog poluvremena večerašnjih utakmica došle su i iz Kopenhagena. Danska je kod kuće došla do 2:0 protiv Francuske i time je prestigla Hrvatsku na prvom mjestu u skupini u borbi za odlazak na završni turnir, ali sve se okrenulo u kratkom razdoblju u drugom dijelu.

Nakon što je Vatrene još jednom spasio Livaković, sjajnom paradom kojom je skinuo Gregoritschev udarac glavom u 65. minuti, stiglo je razdoblje odluke u kojem su hrvatske navijače oduševili golovi Livaje i Lovrena.

Livaja je za hrvatski povratak u vodstvo zabio glavom nakon što ga je pronašao Ivan Perišić, a i Lovren je bio precizan glavom, iskoristivši priliku koja je došla nakon asistencije Majera.

Nedugo potom, Hrvatska je mogla i do 4:1, no Perišićev udarac pogodio je gornji dio grede. Nije išlo do tri gola prednosti, ali nije ni trebalo. Velika pobjeda je u rukama – bravo Vatreni, kakva najava za SP koje nas čeka za dva mjeseca!

Uoči utakmice, tribine stadiona se pune, a u programu Nove TV u javljanju s terena stigla je informacija da bi na Prateru moglo biti i više od 20 tisuća hrvatskih navijača. Ranije najave koje su imali Austrijanci govorile su o toj brojci.