Our website use cookies to improve and personalize your experience and to display advertisements(if any). Our website may also include cookies from third parties like Google Adsense, Google Analytics, Youtube. By using the website, you consent to the use of cookies. We have updated our Privacy Policy. Please click on the button to check our Privacy Policy.

JOŠ JEDAN BONUS: Evo tko će dobiti 500 eura pomoći

Vlasti u Donjoj Austriji isplatit će dodatni neoporezivi bonus za više od 23.000 njegovatelja u iznosu od 500 eura.

 

Prekovremeni rad, noćne smjene, zamjene bolesnih kolega u zadnje tri godine pandemija koronavirusa postavila je velike izazove, posebice za djelatnike u zdravstvu i skrbi. Zato pokrajina Donja Austrija sada isplaćuje “plavu i žutu premiju za skrb” od 500 eura kao veliko i iskreno hvala, rekla je guvernerica Johanna Mikl-Leitner u radijskoj emisiji “Donja Austrija”.

– Bilo je puno pohvala na račun njegovatelja ali to nije dovoljno. Potrebna je i novčana pomoć, rekla je u nedjelju guvernerica Johanna Mikl-Leitner.

Ovu premiju isplaćuje država za zaposlene s punim radnim vremenom, za zaposlenike s nepunim radnim vremenom.

Bonus je samo još jedna točka u planu da profesionalni zdravstveni sektor ponovno postane privlačniji za rad. Kako se navodi, tek nedavno je najavljeno ukidanje takozvane “ulazne faze” za primalje, kućne pomoćnice i sl. u kojoj se isplaćuje samo 90 posto plaće. U tu svrhu država do 2030. namjerava potrošiti 300 milijuna eura na proširenje centara za njegu te otvaranje dodatnih radnih mjesta za obuku.

Fenix-magazin/MD

Photo by Markus Spiske

 


Discover more from TV Wien / TV Beč

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

By Zoran

Leave a Reply

Related Posts

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies. 

Discover more from TV Wien / TV Beč

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading