HRVATSKA OD DNA DO TRIJUMFA! Hrvate je spasio senzacionalni igrač, idemo u drugi krug!

Hrvatska ima drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu rukometaša, a slijedi odlazak u drugi krug u Malmoeu, gdje će prvi protivnik u četvrtak biti Danska u utakmici odluke! Kauboji su na kraju prvog kruga u Jonkopingu s 36:24 bili bolji od Marokanaca, s rješenjem svih briga u rezultatskom bijegu u drugom poluvremenu.

Glavni junak pobjede bio je Luka Cindrić, koji je napokon proradio i bio je u izdanju kakvo Hrvatskoj treba. Zabio je devet golova, bez promašaja, a imao je i četiri asistencije.

Hrvatska je počela utakmicu očajno, s puno problema i obrambeno i u napadu u prvih 15 minuta, a pogotovo je tonula obrana u marokanskom građenju prednosti u ranoj fazi susreta. Maroko je sredinom prvog poluvremena vodio s 9:4, a potom, tko zna kako bi stvari išle dalje da sve nije pokrenuo Cindrić u svojoj velikoj seriji.

Cindrića se čekalo, u prve dvije utakmice nije bio pravi, no protiv Marokanaca je počeo i njegov nalet. Istaknuo se nizom golova kojima je vukao Hrvatsku prvo u egal, a zatim i do vodstva u završnici prvog poluvremena. Zabio je šest puta, bez promašaja, u preokretu na 15:12 u 29. minuti – prije nego su se Marokanci približili na dva razlike na kraju prvog dijela.

Sveukupno gledano, nije to bilo dobro, no s Cindrićevom serijom stigao je vedriji pogled prema drugom poluvremenu, s prednošću u hrvatskim rukama.