HRVATSKA NA KRAJU RAZBILA BAHREIN! Ništa od četvrtfinala za naše rukometaše

Hrvatska je pobijedila Bahrein43:32, ali prvo poluvrijeme nismo odigrali nikako i otišli smo na poluvrijeme samo s golom razlike.

Ipak u drugom poluvremenu Hrvatska se probudila, individualna kvaliteta je došla do izražaja te smo na kraju lako pobijedili Bahrein, ali nismo se uspjeli plasirati u četvrtfinale.

Na kraju ostaje žal za poraz od Egipta na početku turnira, koji je zapravo odredio našu sudbinu no za utjehu vjerojatno smo osigurali kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu.

43:32

Hrvatska: Šunjić, Kuzmanović; Duvnjak, Gojun, Kraljević, Šarac, Karačić, Musa, Šebetić, Cindrić, Grahovac, Martinović, Šušnja, Šipić, Glavaš, Jelinić

Bahrein: Eid, Al Salatna, Al Samahiji, Ali, Isa, Qambar, Abdulredha, Fadhul, M. Ali, M. Ali, Alzaimoor, Mahfoodh, Ali, Mohamed, Mohamed, Al Sayyad

Hrvatska je na ovom Svjetskom prvenstvu odigrala samo jednu slabu utakmicu protiv Egipta na otvaranju i to je bilo dosta da se oprostimo od četvrtfinala ovog natjecanja.

Vratili su se Horvatovi rukometaši protiv Maroka, igrali egal sa Svjetskim prvacima Dancima, a u ponedjeljak od 18 sati igraju za budućnost hrvatskog rukometa i vizu za kvalifikacije za nadolazeće Olimpijske igre.

Croatia vs Bahrain, IHF 2023 Men’s World Championship – POLAND, SWEDEN, Malmo, 23.01.2023, Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiff

Izbornik Horvat je o neugodnim igračima Bahreina rekao:

“U napadu moramo biti pametni, strpljivi i disciplinirani, a obrana 5+1 opet mora biti naše glavno oružje. Tu vidimo rješenje ove utakmice. Kako smo i prije naglašavali, idemo gol po gol i dat ćemo kao i uvijek maksimum”.

Viza za kvalifikacije

Bahrein je bio u četvrtfinalu prošlih OI i u finalu Azijskih igara prošle godine, takom da nisu reprezentacija koja bi se trebala podcijeniti, iako na ovom SP-u igraju toplo-hladno.

Kako nam je četvrtfinale po svemu sudeći promaklo, osima ako Danska ne kiksa protiv Egipta i mi do nogu potučemo Bahrein, naš cilj je deveto mjesto i plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu.