Mateo Kovačić s dva gola ‘razoružao’ Turke, ali nije mu ovo prvi put da zabija dva gola za Hrvatsku

Mateo Kovačić ne zabija često. Ali kada zabija, uglavnom riješava utakmice. U klupskoj karijeri još mu nije pošlo za nogom zabiti dva gola na istoj utakmici, ali zato u reprezentaciji – jest

Zabio je Mateo Kovačić dva gola Portugalu, (op.a. u porazu 2:3, u Ligi nacija u studenome 2020. godine), a sada mu je pošlo za nogom zabiti dva gola Turcima.

Prvi gol Mateo Kovačić zabio je u 20. minuti. Odličnu dugu loptu poslao je Josip Šutalo za Josipa Stanišića koji se ubacio iza leđa turskog braniča i proigrao Marija Pašalića, a ovaj pak izmijenio jedno dodavanje s Kovačićem i onda uspio iščeprkati loptu te ju proslijediti za veznjaka Chelseaja, koji je preciznim udarcem s 10-ak metara pogodio donji lijevi kut turskog vratara.

Drugi Kovačićev pogodak vidjeli smo u sudačkoj nadoknadi, u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Ovaj put je Luka Modrić bio taj koji je fenomenalno proigrao Pašalića, on se sjurio prema golu i pucao ljevicom, njegov prizemni šut zaustavio je turski vratar, ali na odbijancu je najbrži bio Kovačić koji nije imao težak zadatak – samo je gurnuo loptu u praznu mrežu.