‘SINDROM KOSTA’ SE POJAVIO I U HRVATSKOJ!? Priveden učenik u Međimurju, prijetio i pokazivao zastrašujuću fotografiju: ‘Samo čekam da mi netko digne živac’

Učenik osmog razreda prijavljen je policiji i Zavodu za socijalni rad zbog pokazivanja slike na kojoj drži pištolj, i to uz verbalne prijetnje usmjerene prema svojim mogućim žrtvama.

 

Radi se o polazniku Osnovne škole Elvisa Šarića koja se nalazi u Murskom Središću, a prema izjavama ravnatelja, škola je u srijedu u 10 sati dobila  informaciju o prijetnji.

Ljutile ga cure

Sudeći prema izjavama učiteljice, jedan učenik rekao je da ga cure u naselju ljute jer govore kako se sastaju s njim i pokazao fotografiju na kojoj su se vidjeli tetovirana ruka i pištolj. Rekao je da ga to ljuti i da će im prisloniti pištolj na glavu, da samo čeka da mu netko digne živac pa da donese pištolj.

Iz škole su odmah reagirali pa su  tako Zavodu za socijalni rad i međimurskoj policiji poslali prijavu zbog sumnje na namjeru počinjenja kaznenog djela. Dječak je priveden na kriminalističko istraživanje.

Naše škole su sigurne

Na konferenciji za novinare međimurski župan Matija Posavec izjavio je kako će se u svijetlu posljednjih događaja provjeravati svaka informacija koja se pojavi, bilo kao sumnja ili kao nekakav događaj, u svakoj školi u Međimurju.

“Želimo biti maksimalno otvoreni i iskreni i graditi povjerenje da su naše škole sigurne i da se preventivno i na bilo koji način takve stvari spriječe”, rekao je župan.

 

Pozvao je na odgovornost svih sudionika u sustavu obrazovanja, od zaposlenika škola, roditelja do učenika i podsjetio da u osnovnim i srednjim školama u Međimurju ima više od 13.000 učenica i učenika.

Dnevno.hr

Leave a Reply

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.