Sjajna Hrvatska ‘petardom’ ispratila Latviju: Petković napravio šou, jedna majstorija se najviše pamti

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjednički je odradila svoju prvu utakmicu nakon poraza u finalu Lige nacija protiv Španjolske.

Vatreni su slavili s 5:0 protiv nemoćne Latvije. Sve je krenulo idealno. Već u trećoj minuti Bruno Petković je sjajno pogodio iz slobodnog udarca za 1:0.

Čekali smo 10 minuta za drugi gol Hrvatske. Tada je Perišić odlično ubacio, a u velikoj gužvi odlično se snašao Luka Ivanušec koji je iz blizine zabio svoj drugi gol za Vatrene i drugi na susretu.

Čeka nas Armenija

Nakon toga utakmica se smirila. Ipak, krajem prvog poluvremena Perišić je igrača Latvije poslao u svlačionicu sjajnim driblingom i nakon toga uposlio Petkovića koji nije imao težak zadatak za 3:0.

U nastavku  tempo je pao.

Za 4:0 zabio je Andrej Kramarić u 67. Barišić tek što je ušao, odlično ubacuje, a Kramarić samo postavlja nogu za povećanje prednosti.

U 77. minuti “petarda”. Uzima Perišić loptu i daje Mariju Pašaliću u kontru, a Pašalić je lijepo pogodio za konačnih 5:0.

Hrvatska tako nakon tri kola ima sedam bodova, a dobra vijest je što je Aremenija odigrala s Turskom 1:1 tako pomogla Hrvatskoj u borbi za prvo mjesto. Upravo je Armenija sljedeći protivnik Hrvatske.

Hrvatska: Latvija 5:0