Mavrović: “Pobjedom se želimo vratiti na vrh ljestvice“

Izbornik hrvatske futsalske reprezentacije Marinko Mavrović prokomentirao je poraz njegove momčadi od Francuske (2:5) u Lavalu i najavio domaću utakmicu protiv istog suparnika u okviru Elitnog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2024. godine.

Hrvatska futsalska reprezentacija sinoć je u Lavalu poražena od Francuske i prepustila joj prvo mjesto u skupini C. Francuska je na odmor otišla s minimalnom prednosti (1:0), a Hrvatska odličnom reakcijom u nastavku stigla do preokreta. Međutim, Francuzi su u posljednjih devet minuta zabili četiri pogotka i upisali pobjedu.

“Utakmica je odigrana u prekrasnom ambijentu, pred više od tri tisuće gledatelja. Bili smo stvarno dobri tridesetak minuta. Šteta zbog Sekulićeve grede kod našeg vodstva od 2:1. Nakon toga, ušli smo u “crnu rupu”, utakmica se prelomila u korist Francuza. Primili smo nedopustive pogotke iz prekida. Trebamo što prije zaboraviti ovu utakmicu, u slučaju naše pobjede u Zagrebu ponovno ćemo izbiti na vrh ljestvice. I dalje sve držimo u svojim rukama“, rekao je hrvatski izbornik Marinko Mavrović.

Sljedeću utakmicu protiv Francuske Hrvatska igra 10. listopada u zagrebačkom Domu sportova II. Hrvatska bi pobjedom ponovno preuzela vrh ljestvice i došla vrlo blizu plasmanu na Svjetsko prvenstvo koje će se u rujnu i listopadu iduće godine održati u Uzbekistanu.

Francuska u drugoj utakmici neće moći računati na dvostrukog strijelca Abdessamada Mohammeda zbog suspenzije žutih kartona.

“To je jako dobra vijest za nas, vidjeli smo u četvrtak koliko je on dobar igrač. No, mi se svakako moramo baciti na glavu i ići na pobjedu. Ovim putem pozvao bih sve ljubitelje futsala iz Zagreba i okolice da napune dvoranu. Trebat će nam podrška navijača“, zaključio je Mavrović.