Nijemci se naklonili Hrvatskoj: ‘Znaju biti bezobrazni, mi nemamo taj mentalitet’

Hrvatska muška rukometna reprezentacija praktički je osigurala plasman na Olimpijske igre  nakon što je u 2. kolu kvalifikacijskog turnira u Hannoveru ostvarila i drugu pobjedu svladavši domaćina Njemačku sa 33-30 (16-10).

“Potpuni raspad, Njemačkoj prijeti nokaut s Olimpijskih igara”, naslov je koji vrišti s naslovnice njemačkog Sport1 nakon ovog poraza, a ništa manje dramatično o pobjedi ne pišu ni u Bildu: “Sad nas čeka veliko finale protiv Austrije za Olimpijske igre. Nejasno je kako dotad popraviti rastresenu reprezentaciju.”

Druga je ovo pobjeda Hrvatske nad Njemačkom u manje od dva mjeseca što dodatno brine Njemačku koja će sada protiv neugodne Austrije morati tražiti kartu za Pariz.

Odlična Hrvatska

Hrvatska se od prve sekunde protiv Nijemaca postavila neustrašivo, autoritativno i nadasve efikasno. Hrvatska je brzo uvećavala prednost, pa je nakon nekoliko minuta imala čak tri, pa četiri gola prednosti. Sjajan je bio vratar Kuzmanović, u napadu odlični Martinović i Cindrić, pridružili su mu se Šoštar, Jelinić i Duvnjak. Izgledalo je to i bajno i sjajno.

Stručni komentator na njemačkoj televiziji, legendarni Stefan Kretzschmar, nije krio razočaranje nakon utakmice. “Ne možeš protiv Hrvatske igrati onako kako je Njemačka igrala u prvom poluvremenu.

Zatim je zaključio: “Hrvatski igrači znaju biti bezobrazni kad treba, imaju taj mentalitet, mi nemamo. Svjesni su da je ovo kvalifikacijska utakmica, dobiješ ili ideš kući. Agresivni su i čvrsti, pokazali su nam kako se treba ponašati.”