Odlična Hrvatska slomila Portugalce: Velika najava za Euro, pao je i taj najteži protivnik

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Portugal s 2:1 u Lisabonu što je ujedno bila i zadnja priprema utakmica uoči Europskog prvenstva kojeg Hrvatska otvara za tjedan dana protiv Španjolske.

Bila je ovo prva pobjede Hrvatske nad Portugalom u osmom pokušaju. Za Hrvatsku su zabili Modrić s 11 metara u osmoj minuti te Budmir u 46. Za Portugal strijelac je bio Jota u 48. minuti.

Portugal je imao loptu u samom uvodu, a potom je Hrvatska izborila 11 metara. Luka Modrić bio je siguran za svoj 25. gol u dresu vatrenih. Do kraja prvog poluvremena Hrvatska je bila bolja i dominirala, ali gola nije bilo.

Odlična predstava

U nastavku Martinez je uveo Jotu koji je pomalo neshvatljivo ostao sam u pet metara u 48. minuti i nije imao pretežak zadatak i pogodio je za 1:1. Hrvatska se vratila samo osam minuta kasnije.

Pašalić je odlično pucao s ruba 16 metara, lopta se odbila od gredu i Budimir je sve pratio te se naklonio za ispostavit će se ključan gol. Portugal je potom stisnuo i dominirao 15 minuta, ali kao ni mi u prvom nisu uspjeli zabiti gol.

Hrvatska je također imala svoje šanse, ali rezultat se nije mijenjao. Bila je ovo odlična predstava Hrvatske, a posebno se izdvojio Gvardiol koji je pokazao svoju klasu. Hrvatska EURO otvara za tjedan dana protiv Španjolske u 18 sati.

Portugal- Hrvatska 1:2

Portugal : Costa- Diogo Dalot, Rúben Dias, Gonçalo Inácio, Nuno Mendes- Palinha, Bruno Fernandes, Vitinha- Bernardo Silva, Gonçalo Ramos, Joao Felix

Hrvatska : Livaković- Stanišić, Pongračić, Šutalo, Gvardiol- Brozović, Kovačić, Modrić- Kramarić, Majer, Budimir

Pobjeda se čeka

Bernardo Silva  koji ima 88 nastupa i 11 postignutih golova za Portugal, susrest će se s hrvatskim suigračima iz Manchester Cityja. S Mateom Kovačićem i Joškom Gvardiolom osvojio je ove sezone naslov prvaka Engleske. “Naravno, njih dvojica su mi prijatelji. Čvrsto sam povezan s njima jer je ozračje u Cityjevoj svlačionici jako dobro”, izjavio je.

Izbornik Dalić uoči utakmice je rekao: “Nikad nismo pobijedili Portugal. Imate sjajnu reprezentaciju, sjajnog izbornika, koji je i moj prijatelj, i to je bio naš dogovor. Igrali smo i prije zadnjeg Eura s Belgijom, kad je on bio izbornik, i daj bože da se sretnemo, recimo, u finalu prije susreta u Ligi nacija, koja nas čeka na jesen.”

Hrvatska nikada nije dobila Portugal u sedam odigranih susreta tek je jednom izvukla remi. Što se tiče Portugala na Euru u skupini su veliki favoriti, a nalaze se u skupini F zajedno s Češkom, Turskom i debitantom Gruzijom.