Fantastični Bayern juri prema naslovu prvaka! Lewandowski i Muller u Leverkusenu ispisali povijest

Nogometaši Bayerna nezaustavljivo idu prema obrani naslova prvaka Njemačke. U fantastičnoj utakmici i derbiju kola u Leverkusenu kod domaćeg Bayera u pravoj golijadi Bayern je slavio s 4:2.

Posao je u drugom poluvremenu završio i Lewandowski golom za 4:1 u 66. minuti čime je Poljak stigao do jubilarnog 30 gola u Bundesligi ove sezone. Veliki Lewa se današnjim golom upisao upovijest. Ovo mu je treća sezona u kojoj je dostigao taj jubilej, nakon 2015./16. i 16./17., a legendarni i najveći Bayernov strijelac u povijesti Gerd Müller jedini je igrač kojem je to uspjelo više puta – čak pet. Dojam je za domaćine golom za 4:2 u 89. minuti  uljepšao Florian Wirtz. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u igru je za Bayern ušao u 67. minuti umjesto strijelca prvog gola za Bayern Comana.

30+ – Robert Lewandowski has scored 30 goals in a single Bundesliga season for a third time (also 2015-16 and 2016-17) – Gerd Müller is the only other player in the competition’s history to do so more than once (five times). Greats.

View image on Twitter

Bayern je nakon pete uzastopne pobjede stigao do ukupno nevjerojatnih 90 golova u sezoni što nijednom klubu nije uspjelo nakon 30 kola. Ipak, još su daleko od vlastitog rekorda od 101 gola iz sezone 1971./72., ali imaju još četiri utakmice da i njega uspiju dohvatiti.

Još jedan dodatni slavljenik je i drugi Muller, Thomas. On je danas upisao dvije asistancije, Goretzki i Lewandowskom. Tako je izjednačio bundesligaški rekord Kevina de Bruynea, koji je u sezoni 2014./15. u dresu Wolfsburga imao 20 asistencija. Od tada ih nitko nije sakupio toliko ni u jednoj od liga petice.OptaFranz

20 – @esmuellert_ provides his 20th assist this season and therefore equaling the record held by Kevin de Bruyne from the 2014-15 season. Silver-Platter. @FCBayernEN

S ova tri boda Bayern je Borussiji pobjegao na deset bodova razmaka na vrhu, iako klub iz Dortmunda tek treba odigrati svoju utakmicu 30. kola. Od 18:30 sati igra kod kuće protiv Herthe.