Sretni i ponosni! Hrvatska smogla snage i za kraj turnira odigrala ponajbolju utakmicu vrijednu svjetske bronce!

Pogocima Joška Gvardiola i Mislava Oršića Hrvatska je stigla do pobjede 2:1 nad Marokom i svjetske bronce. Presložio je Dalić sastav, ali i dobio novu energiju, zahvaljujući kojom je Hrvatska odigrala ponajbolju utakmicu na turniru.

Ponovila se 1998. godina i svjetsko prvenstvo u Francuskoj. Tada je Hrvatska pobijedila Nizozemsku a sada Maroko. Za još jednu brončanu medalju!

Kao što se i najavljivalo, što zbog umora, što zbog ozljeda, izbornici Dalić Regragui morali su mijenjati i osvježavati momčad u odnosu na one polufinalne.

U odnosnu na prvu utakmicu ovih suparnika, vidjeli smo po pet promjena u obje momčadi . Za Hrvatsku su debitantske minute na SP-u upisala da Josipa, Stanišić Šutalo, a novi su bili još Mislav Oršić, Lovro Majer i Marko Livaja. Nažalost, ozljede odnosno viroza spriječile su JuranovićaBrozovića Vlašića.

Kod Marokanaca najvažniji je bio izostanak Mazraouija.

U sustavu 4-2-3-1 Hrvatska je krenula vrlo dobro, te je u početnih tri minute dva puta stigla pred marokanski gol, a najveću opasnost ‘zakuhao’ si je Bono. Ipak, njegov pokušaj dodavanja otišao je, na sreću Marokanaca, pokraj gola a ne u mrežu.